KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103001
nr 1510 3001
Rosa Ekelund
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, "Kröken". Signerad, daterad 1996. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Kondition: skadad ram
Rosa Ekelund, svensk målare född 1933.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:56:38
12/12 19:44:28
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer